Samodzielna rozbiórka – co powinno się o niej wiedzieć?

Niezależnie od tego, czy chodzi o wyburzenie małego pomieszczenia, wyburzenie kuchni, czy zburzenie całego lokalu mieszkalnego, koszt ten obciąża właściciela. W znaczącej liczbie przypadków zatem inni ludzie planują wyburzenie budynku bez pomocy fachowców. W sytuacji niedużych projektów jest to znakomity myśl, ponieważ można zaoszczędzić całkowity koszt. Musisz jedynie zainwestować odrobinę pieniędzy na zakup niewielkiej ilości sprzętu, jeżeli nie ma ich w twoim arsenale.

 

Musisz wiedzieć, że nie zawsze jest bezpiecznie rozpocząć prace rozbiórkowe bez doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Może to posiadać kosztowne konsekwencje. Jakie istnieje zagrożenie? Oto niedługi opis błędów, które możesz zrobić, nie używając usług spółki, której specjalizacją są wyburzenia i rozbiórki.

 

Uszkodzone narzędzia

 

Kiedy łączysz dwa obiekty, znasz je bardzo dobrze. Ale kiedy chcesz coś wyburzyć nie wiesz, czy pod nim znajduje się cegła czy betonowa płyta. Czyni to zadanie trudniejszym. Powinnaś być ostrożny, żeby upewnić się, że użyjesz siły w zgodzie z zaleceniami. W innym razie ma możliwość dojść do do uszkodzenia narzędzia. Najlepszym sposobem jest zrobić eksperyment i kontynuować. Przezorny w każdej sytuacji ubezpieczony, prawda?

 

Awarie elektryczne

 

Samodzielne wyburzanie może nagle przerodzić się w okropny incydent, a jego konsekwencje mogą być niezwykle niebezpieczne, szczególnie w przypadku uszkodzenia elektrycznego. Mogą występować dwa rodzaje awarii elektrycznych – przez narzędzie i poprzez przebicie.

 

W pierwszym przypadku możesz doznać porażenia z uszkodzonego lub przegrzanego narzędzia elektrycznego, takiego jak wiertarka, wiertarka udarowa, drut maszynowy itd. Upewnij się, że narzędzie jest w dobrym stanie, a też pozwól mu na częsty odpoczynek, po każdych 15 minutach. Nie używaj wody ani żadnych takich substancji do szybszego chłodzenia, prawdopodobnie że jest to zalecane.

 

Drugi przypadek może być jeszcze poważniejszy. Krusząc beton ściany, można uszkodzić przewody elektryczne ukryte pod warstwą betonu. Może to być dla ciebie bezpośrednio śmiertelne albo ma możliwość spowodować zwarcie, które ma możliwość być później przyczyną pożaru w twoim lokalu. Bądź zatem bardzo uważny i wyłącz wszelkie urządzenia elektryczne z sieci.

 

Uważaj co burzysz

 

Nigdy nie zaleca się pochopnego podejścia do większych projektów wyburzeń. Jeśli uszkodzisz ścianę nośną, może ona wyważyć całkowitą strukturę, prowadząc do całkowitego zapadnięcia się konstrukcji. Jeśli nie, ma możliwość spowodować szerokie i niebezpieczne pęknięcia na pozostałych ścianach. Bądź zatem niezbity, że nie burzysz żadnej ważnej ściany. Jeśli nie masz pewności, sprawdź projekt budynku lub skontaktuj się ze swoim konstruktorem, który pomoże Wszyscy ludzie we uzasadniony sposób.

 

Niepożądane uszkodzenia budynku

 

Nierzadko zdarza się, aby zdarzyły się niechciane lub nieplanowane uszkodzenia innych części budynku, gdy próbujesz zaoszczędzić pieniądze na wykonawcy rozbiórki domu. Ma możliwość pękać szkło okienne, drzwi lub cokolwiek innego. Bądź zatem bardzo ostrożny podczas pracy albo po prostu zatrudnij eksperta.

Dodaj komentarz