Chcesz sama zaplanować ślub? Czemu nie! Podpowiadamy co i jak

Chcecie być własnym doradcą ślubnym? Nie jesteście sami! Kilka narzeczonych, czy to ze względów budżetowych, czy wyłącznie z naturalnej miłości do majsterkowania, decyduje się na planowanie ślubu z niesamowitym efektem końcowym! Ale, jak powie Kobiety i mężczyźni właściwie każdy doświadczony doradca, to dużo pracy. Dzięki niekończącym się ilościom decyzji, zbliżającym się terminom, budżetom do zarządzania i długotrwałym listom rzeczy do zrobienia, planowanie własnego ślubu nie jest łatwym misją. Zatem gdzie powinnaś zacząć, jeżeli już jesteś planistą, wykonawcą i Panną Młodą?

Najpierw się inspiruj! Zanim jakakolwiek Panna Młoda zacznie planowanie swojego wielkiego dnia, musi wyprodukować wizję, nieważne jak. Jedna Panna Młoda ma możliwość zdecydować się spędzić niezliczoną ilość godzin każdej nocy w globalnej sieci, w trakcie gdy inna ma możliwość uznać za pożyteczne odebranie garstki czasopism ślubnych i złożenie osobistych ulubionych stron. Niektóre przyszłe małżeństwa mogą wręcz polegać na radach byłych narzeczonych, którzy byli już na tej drodze. Bez względu na to, jaką drogę wybierzesz, Twoim celem będzie wizualizacja, w jaki sposób powiesz własne ,I do” z mężem – czy jesteś na plaży, w sali balowej lub na szczycie góry? Kiedy już masz pojęcie o tym, jakiego typu Panną Młodą jesteś lub chcesz być, podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze.

Ale dosłownie najbardziej zmotywowana Panna Młoda może czuć od czasu do czasu chaos i presję związaną z procesem planowania ślubu. Dlatego zawsze dobrze jest wprowadzić strategię, aby utworzyć wszelkie swoje zadania i zaplanować z wyprzedzeniem, ażeby wielkie decyzje nigdy nie padały w ostatniej chwili.

Zacznij od budżetu

Zanim zaczniesz zagłębiać się w szczegóły, istotne jest, żeby wyliczyć, ile będzie kosztowało to wesele. Zaplanuj maksymalną kwotę, jaką możesz wydać na wszystkich sprzedawców weselnych, detale i dekoracje. Pamiętaj o wczesnym ustaleniu budżetu i trzymaj się go poprzez cały proces planowania ślubu.

Nie podejmuj wyborów zbyt szybko

Po zaręczynach będziesz wypełniona żądaniami, by zarezerwować wszystko tak śpiesznie, jak to należy możliwe. Niemniej jednak pamiętaj, że nie posiada pośpiechu. Jeśli chodzi o wybór daty, wybierz tę, która daje wystarczająco dużo czasu, ażeby zaoszczędzić odrobinę kasy, a także zaplanować ślub spersonalizowanych marzeń.

Porozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi po ślubie

Najlepsi ludzie, z którymi można porozmawiać o tym, co zrobić i czego unikać, to Wszyscy, którzy jakiś czas temu się pobrali. Skonsultuj się z przeszłymi młodymi, ażeby zdobyć wskazówki i porady dotyczące tego, jak zostać swoim własnym planistą weselnym, nie pomijając żadnych najmniejszych elementów ani nie będąc zbyt zestresowanym.

Zacznij planowanie

Stwórz tablice i przewiń strony internetowe, przypinając pomysły na ślub, schematy DIY, opcje żywieniowe i inne rzeczy, które przyciągają twoje oczy. Udostępniaj swoje tablice każdemu, kto jest interesujący się pomaganiem Ludzie w planach ślubnych.

Wyrzuć tradycje starej szkoły

Jeśli nie masz pewności, dlaczego robisz pewną tradycję weselną, którą ludzie robili w przeszłości, możesz ją odrzucić ze spersonalizowanych zamysłów ślubnych. Zachowaj wyłącznie tradycje, które mają dla Ciebie znaczenie.

Utwórz jedyną listę procedur do stworzenia

Pierwsze kilka tygodni, które zagłębią się w planowanie ślubu, będzie jeszcze bardziej gorączkowe i chaotyczne, więc staraj się utrzymywać porządek z listą procedur. Zanotuj wszystkie zadania, które możesz wymyślić na jednym dokumencie, i dodaj do tej listy w każdym momencie, gdy pojawi się nowa myśl.

Weź trochę wolnego

Znajdź chwile wolną, bo zupełnie inaczej poczujesz się przytłoczony stresem. Rób przerwy po drodze, żeby dać sobie trochę oddechu.

Przekaż część zadań swoim członkom rodziny

Poproś chętnych do pomocy członków rodziny odciążenie Cię z niektórych pozycji na liście zadań. Jeżeli już nie posiadasz pewności, które zadania należy przekazać, poproś o sprawdzenie listy procedur i wybierz przedmioty, które według nich mogą wykonać dla Ciebie.

Przekształć ścianę w planszę

Ponieważ możesz zacząć czuć, że planowanie ślubu przejmuje twoje życie, możesz pozwolić mu ciut przejąć swój lokal. Użyj ściany, żeby ustawić tablicę korkową, w której możesz zawiesić różne zdjęcia, które dadzą Ludzie inspirację do zaplanowania ślubu swoich marzeń.

Ogranicz swoje opcje

Kiedy zanurkujesz w planowanie ślubu, zaczniesz czuć, że decyzje i opcje są nieograniczone. Ogranicz swoje wybory, koncentrując się na rodzaju ślubu, który chcesz posiadać. Niezależnie od tego, czy jest to duży czy niewielki, wybierz to na wczesnym etapie, żeby wiedzieć, w co się pakujesz, kiedy zaczynasz tworzyć plany.

Nie czekaj, aż będzie za późno

Staraj się nie zapisywać wielkich decyzji i zamysłów na ostatnią chwilę. W efekcie wydasz więcej pieniędzy niż musisz.

Zrób swoją tabelę miejsc

Zaplanuj, kto i gdzie będzie siedział w dniu ślubu, niemniej jednak spróbuj zapisać to zadanie na kilka tygodni przed ślubem. W ten sposób będziesz posiadać dokładniejszą liczbę osób, które będą uczestniczyć w twoim wielkim dniu.

Wybierz kogoś, komu ufasz

Wybierz osobę, której ufasz i poproś, aby była odpowiedzialna za niektóre ważne zadania. Takie jak trzymanie cennych rzeczy, a nawet upewnianie się, że prezenty i pudełko z kartami są przechowywane w bezpiecznym miejscu.

Bądź tak zorganizowana, jak to należy jedynie możliwe

Kiedy planowanie zaczyna być chaotyczne, a wręcz nieco przytłaczające, staraj się zachować porządek. Przechowuj wszystkie notatki, plany i listy zadań w jednym miejscu, by móc odwoływać się do nich ewentualnie.

 

 

Dodaj komentarz